Styropianowe panele sufitowe

Jeżeli remontujemy nasz dom czy mieszkanie może się zdarzyć że odkryjemy iż nasz sufit po usunięciu kilku warstw farby jest bardzo nierówny, widać to bardzo dobrze przy odpowiednim przyłożeniu światła.

Wówczas wiele sposób stosuje gładź aby wyrównać powierzchnie. Jednak obecnie mamy do wyboru także inne rozwiązania, można zastosować panele sufitowe, dzięki którym otrzymamy elegancką powierzchnię. Dodatkowo można zastosować gzymsy z oświetleniem ledowym. Odpowiednie podświetlenie zapewnia harmonijną grę form, materiałów, kolorów i faktur. To ta gra światła i cienia, bezpośredniego i pośredniego oświetlenia, nadaje przestrzeni klimat i tworzy nastrój. Kluczowym czynnikiem jest harmonijne współdziałanie różnych źródeł światła
Zamiast padać bezpośrednio, odbija się od ścian i sufitu w taki sposób, że zaokrągla pomieszczenie. Stwarza to wygodną, intymną, a jednocześnie lekką atmosferę, która sprzyja dobremu samopoczuciu. Gzymsy można zakładać na różnych wysokości, im większa odległość od sufitu tym większy promień światła możemy uzyskać. Obecnie można założyć sztukaterię w wielu miejscach poczynając od listew przypodłogowych.

Dekoracyjne, wyjątkowo wytrzymałe listwy przypodłogowe oferują indywidualne rozwiązania dostosowane do każdego pomieszczenia, co oznacza, że harmonijnie pasują do każdego wnętrza.

Może być to bardzo dobry pomysł na ukrycie pewnych niedociągnięć, bez konieczności wykonywania kosztownych remontów, kusi ścian czy też nakładania nowych warstw tynku. Z pewnością panele sufitowe to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam gdzie chcemy szybko i łatwo zniwelować nierówności naszego sufitu. Mogą być alternatywą dla sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych. Jednak w przypadku paneli sufitowych montaż jest dużo łatwiejszy, płyta gipsowa jest dość ciężka, przez co wymaga mocnego stelaża. W przypadku lekkich płyt wystarczy lżejsza konstrukcja. Panele tego rodzaju są często produkowane ze styropianu, dzięki czemu bardzo łatwo zrobimy otwory na punkty świetlne.