Zmiana oświetlenia na diody LED to oszczędność energii i pieniędzy

Dbanie o środowisko to obowiązek, za który każdy powinien czuć się odpowiedzialny. Większość z nas jest już świadoma procesów przyjaznych dla środowiska, takich jak recykling czy oszczędzanie energii, aby zminimalizować ilość wytwarzanych przez nas odpadów i zmniejszyć nasz ślad węglowy.

Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z nowych i nadchodzących technologii, które możemy wykorzystać w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Dobrym przykładem tego jest oświetlenie LED, które zapewnia wiele korzyści dla środowiska. Światła LED są do 80% bardziej wydajne niż tradycyjne oświetlenie, takie jak świetlówki i żarówki. 95% energii w diodach LED zamienia się w światło, a tylko 5% marnuje się na ciepło. Jest to porównywane z lampami fluorescencyjnymi, które przekształcają 95% energii w ciepło, a tylko 5% w światło. Diody LED również pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne oświetlenie, typową świetlówkę o mocy 84 W można zastąpić 36-watową diodą LED, aby uzyskać ten sam poziom światła. Mniejsze zużycie energii zmniejsza zapotrzebowanie na elektrownie i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych. Oświetlenie LED nie zawiera żadnych toksycznych pierwiastków. Większość biur stosuje obecnie świetlówki fluorescencyjne zawierające szkodliwe substancje chemiczne, takie jak rtęć.

Zanieczyszczą one środowisko, gdy zostaną usunięte na wysypisko śmieci. Utylizacja musi odbywać się za pośrednictwem zarejestrowanego przewoźnika odpadów, więc przejście na LED pozwala uniknąć kosztów i czasu wymaganych do ich prawidłowego usuwania i pomaga chronić środowisko przed dalszymi toksycznymi odpadami. Diody i oświetlenie led LED LABS mają lepszą jakość dystrybucji światła i skupiają światło w jednym kierunku, w przeciwieństwie do innych rodzajów oświetlenia, które marnują energię, emitując światło we wszystkich kierunkach, często oświetlając obszary, w których światło nie jest wymagane, takie jak sufit. Oznacza to, że potrzeba mniej światła LED, aby osiągnąć ten sam poziom jasności emitowany przez świetlówki i żarówki. Mniej świateł zmniejszy zużycie energii, a zatem będzie korzystne dla środowiska.