Jakie urządzenia używane są, by wykonać zakuwanie węży?

Zakuwanie węży hydraulicznych jest popularną usługą, która zlecana jest przez firmy posiadające zaplecze na bazie hydrauliki siłowej. Węże przeznaczone są wtedy do przesyłania w nich czynnika roboczego, na przykład oleju, płyny, gazu technicznego albo powietrza. Aby jednak wąż mógł odpowiednio działać, trzeba wcześniej go zakuć.

Co warto wiedzieć na temat zakuwania węży?

Usługa określana jako zakuwanie węży polega na właściwym wykończeniu węża hydraulicznego, aby wyposażyć go w potrzebne końcówki do prowadzenia z nim prac przesyłowych.

Dlaczego konieczne jest wybranie wtedy odpowiedniej usługi? Wynika to z faktu, że węże hydrauliczne pracują pod wysokim ciśnieniem, dlatego muszą być one odpowiednio odporne na ten czynnik. Gdy zatem w przewodzie nie osadzi się odpowiednio jego końcówki, w takiej sytuacji pojawia się ryzyko uszkodzenia nie tylko samego przewodu, lecz też innych elementów układu hydraulicznego?

Na czym polega zakuwanie węży?

Prace polegające na zakuwaniu węży są proste, jednak w tym przypadku bardzo istotna jest duża precyzja, ponieważ w tylko wtedy przygotowany element rzeczywiście będzie zapewniał niezawodne działanie.

Aby przeprowadzić zakuwanie węży hydraulicznych, stosuje się trzy główne elementy:

  • wąż hydrauliczny przycięty do właściwej długości
  • tuleja zaciskowa, która pozwala na połączenie ze sobą wszystkich elementów
  • końcówka przewodu – okucie, zakuwka, która służy do podłączenia przewodu

Jakie urządzenia używane są do zakuwania węży?

Powyższe elementy to jeszcze nie wszystko, żeby uzyskać gotowy do użytku wąż hydrauliczny. Aby je połączyć, stosowane są specjalne prasy. Wszystkie elementy umieszczane są wtedy w prasie, aby można było połączyć je ze sobą. Prasy do węży hydraulicznych mają różne postaci – także mogą być one używane mobilnie.

Jeżeli zatem konieczne jest zakuwanie węży, w takim przypadku najlepiej wybrać firmę, która będzie mogła zapewnić wtedy kompleksową obsługę. Oferty można znaleźć online.