Dowiedz się, jak zacząć budować więcej mięśni już dziś

Wspaniałe, falujące mięśnie – kto nie chce wyglądać świetnie na plaży? Kiedy wychodzisz poza to, do ciała, które wygląda jak grecki bóg, naprawdę musisz nauczyć się jak najwięcej o tym, jak ćwiczyć bezpiecznie i poprawnie.

Ten artykuł zawiera porady, jak budować mięśnie we właściwy sposób, więc czytaj dalej!Rób więcej powtórzeń, nie cięższych. Idealny trening na budowę mięśni zawiera dużą ilość powtórzeń o średnim poziomie intensywności. Przerwy między seriami nie przekraczaj minuty. To ciągłe powtarzanie powoduje gromadzenie się kwasu mlekowego w mięśniach, co, jak zaobserwowano, stymuluje wzrost mięśni.Rozważ wypicie koktajlu proteinowego przed rozpoczęciem treningu siłowego. Płynne minerały są zazwyczaj szybciej wchłaniane przez organizm niż pokarmy stałe, więc pomyśl o koktajlu wypełnionym białkiem, około 10 do 20 gramów. Koktajl proteinowy pomoże Ci zwiększyć ilość białka, aby pobudzić syntezę białka, co jest sposobem na budowanie mięśni.Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dostać się na siłownię, nie rezygnuj całkowicie z treningu. Możesz po prostu robić podciąganie, pompki i dipsy w swoim domu. Nawet z całym fantazyjnym sprzętem na siłowni, nadal pozostają najlepszymi formami budowania górnej części ciała, jakie możesz zrobić.Ćwiczenia złożone mają kluczowe znaczenie przy budowaniu mięśni. Są to ćwiczenia, które są przeznaczone do pracy wielu grup mięśni w jednym ruchu. Weźmy standardową prasę; działa jednocześnie na triceps, klatkę piersiową i ramiona.Nie ćwicz dłużej niż godzinę. Twoje ciało zacznie produkować trochę kortyzolu po pierwszej godzinie treningu. Kortyzol blokuje testosteron, który może zrujnować wysiłki związane z przyrostem mięśni. Możesz tego uniknąć, utrzymując treningi poniżej 60 minut, zapewniając maksymalne wykorzystanie swojego schematu.Jedz dużo białka, gdy jesteś na diecie budującej mięśnie. Pamiętaj, aby przy każdym posiłku jeść całe białka. Dowiedz się, jak zacząć budować więcej mięśni już dziś

Dobrą zasadą do przestrzegania jest spożywanie jednego grama białka na każdy funt masy ciała.

Dobrymi źródłami białka o niskiej zawartości tłuszczu są ryby, mleko o niskiej zawartości tłuszczu i chude czerwone mięso.Unikaj porównywania się z innymi na siłowni. Przydatne może być obserwowanie innych ludzi, aby zobaczyć ich formę, nowe ćwiczenia lub nowe rodzaje sprzętu, ale bezpośrednie porównanie nie jest pomocne. To dlatego, że każdy ma inny typ ciała; to, co działa dla ciebie, może nie działać dla innych.Zwracaj uwagę na ilość tkanki tłuszczowej i regularnie ją mierz. Staraj się nie zniechęcać, jeśli nie ma znaczącej utraty wagi podczas budowania mięśni, ponieważ twoja waga może niewiele się zmienić przy użyciu rutyny budowania masy i mięśni. Tkanka tłuszczowa jest lepszą miarą ogólnego stanu zdrowia niż wagi.Kiedy próbujesz budować mięśnie, aby poprawić swoje zdrowie i kondycję, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że odpoczynek jest tak samo ważny jak ćwiczenia w pobudzaniu wzrostu mięśni. Mięśnie potrzebują czasu na regenerację, aby naprawić uszkodzenia i zbudować nowe włókna. Zbyt częste lub zbyt agresywne ćwiczenia mogą na dłuższą metę działać przeciwko tobie.Dobry sen będzie dobrze współpracował z Twoimi wysiłkami na rzecz budowania mięśni. Ponieważ budowanie mięśni i regeneracja idą w parze, musisz upewnić się, że twoje ciało otrzymuje tyle odpoczynku, ile potrzebuje. Brak wystarczającej ilości snu lub odpoczynku może zakłócać wyniki budowania mięśni, a nawet prowadzić do kontuzji.Po dodaniu informacji, których się tutaj nauczyłeś, do swojego repertuaru treningowego, zauważysz zmiany. Twoje ćwiczenia będą wydawały się łatwiejsze, Twoje ciało będzie rosło szybciej, a cała sytuacja będzie jeszcze przyjemniejsza. Osiągniesz wyniki szybciej, niż kiedykolwiek myślałeś, że to możliwe, więc zabierz się do pracy już dziś!