Jakie obuwie na rower?

Wielbiciele rowerów lubią wybierać się w długie trasy, aby jazda była przyjemniejsza, można zadbać o właściwy strój do jazdy. Powinien on być rozciągliwy i dobrze dostosowywać się do ciała, które jest w ruchu, ale także dobrze odprowadzać ciepło.

Warto zwrócić uwagę na materiały antyalergiczne, dobrym pomysłem jest również odzież o kolorach jaskrawych dobrze widoczna na drodze, również w czasie gorszej pogody. Warto także zadbać o właściwe obuwie. Możesz jeździć na rowerze praktycznie w każdym bucie, ale każdy, kto jeździ regularnie, może skorzystać z butów zaprojektowanych specjalnie do jazdy na rowerze. W porównaniu z typowymi butami sportowymi, buty rowerowe mają sztywniejsze podeszwy, co zapewnia bardziej efektywne przenoszenie energii podczas pedałowania. Buty rowerowe zazwyczaj posiadają odpowiednio przygotowaną podeszwę, dzięki której bardzo dobrze dopasowują się do pedałów. Wówczas noga nie ześlizguje się i znajduje się w pozycji, kiedy możemy optymalnie wykorzystać siłę nacisku. Z pewnością dzięki temu będziemy mogli lepiej rozkładać silę. Wiele butów rowerowych posiada podeszwy 2-dołkowe lub 3-dołkowe, które wpina się w pedały zatrzaskowe, co pozwala na bardziej efektywne pedałowanie.

Będzie to bardzo istotne ponieważ nieprawidłowy nacisk będzie powodował szybkie męczenie się mięśni, a energia jaką wykorzystujemy do napędy roweru będzie mniej efektywna.

W przypadku butów do jazdy szosowej stosowana jest najsztywniejsza podeszwa, dobrze aby były to buty nieprzemakalne. Znajdziemy wiele butów w jaskrawych kolorach, dzięki temu będziemy bardziej widoczni na drodze. Oczywiście buty szosowe nie są przystosowane do chodzenia, ze względu na twardą podeszwę, a także mogą się szybko zniszczyć. Obecnie tego rodzaju buty zaczyna używać coraz więcej amatorów, ceny są coraz bardziej atrakcyjne. Wiele modeli możemy kupić w dobrych cenach w sklepach internetowych. Podeszwa może być dodatkowo wzmocniona włóknem szklanym dzięki czemu konstrukcja buta jest bardzo solidna. Najczęściej zapinane są na klamrę, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają się nogi.