Jak złapać dużego i mieć się nim chwalić!

Czy szukałeś hobby, które obejmuje pokolenia? Wędkarstwo to coś, co ładnie zaspokoi Twoje potrzeby.

Nie będziesz potrzebował dużo sprzętu, aby rozpocząć zabawne hobby dla całej rodziny. Jeśli wędkarstwo jest już dla Ciebie regularną rozrywką, porady zawarte w tym artykule powinny pomóc w doskonaleniu technik.Świetną wskazówką wędkarską, z której mogą korzystać wszyscy wędkarze, jest ćwiczenie różnych rodzajów rzutów. Ważne jest, aby nauczyć się rzucać pod różnymi kątami i z różnych odległości, aby dać sobie jak największe szanse zaprezentowania przynęty w dokładnie wybranym miejscu. Różnica między ugryzieniem a nic może często wynosić kilka cali.Bądź cichy i cierpliwy. Ryby mogą odbierać nawet stosunkowo ciche dźwięki pod wodą, więc bicie radia lub głośne mówienie może je przegonić. Zaplanuj spędzanie dużej ilości czasu w bezruchu w jednym miejscu. Zbyt częste poruszanie się po wodzie nie zwiększy twoich szans na złapanie czegoś.Więc zdecydowałeś, że chcesz zająć się wędkarstwem jako hobby. Kiedy dopiero zaczynasz łowić ryby, powinieneś mieć prosty sprzęt. Jeśli chodzi o sprzęt, zależy to od rodzaju ryb, na które łowisz. Większość początkujących zaczyna od lekkiego sprzętu. Niezbędne wyposażenie początkującego powinno zawierać wędkę i kołowrotek, linkę testową 12 lb, małe i średnie haczyki (do łowienia na żywca), kilka bobberów, kilka sztucznych przynęt, kilka ciężarków, kombinerki, siatkę, i scyzoryk. Nie zapomnij sprawdzić przepisów stanowych, aby sprawdzić, czy potrzebujesz licencji połowowej dla akwenu, na którym planujesz łowić ryby.Przetnij żyłkę! Jeśli ryba, którą chcesz wypuścić, połknęła haczyk, nadal możesz bezpiecznie wciągnąć ją z powrotem do wody. Po prostu przetnij linkę tak blisko pyska ryby, jak to tylko możliwe, a następnie zwolnij, aby była normalna. Kwas żołądkowy ryby jest silny i będzie w stanie rozpuścić haczyk.Jeśli zabierasz ze sobą dziecko na wyprawę wędkarską, musisz znacznie skrócić tę wyprawę niż te, do których jesteś przyzwyczajony. Jak złapać dużego i mieć się nim chwalić!

Jeśli wyprawa będzie zbyt długa i dziecko się znudzi, to nie będzie chciało w przyszłości jechać na kolejną wyprawę wędkarską.Jeśli zdarzy ci się złapać dużą rybę, która odwraca się, gdy ją wprowadzasz, najlepiej odpuścić.

Jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie złamiesz linkę i i tak zgubisz rybę. Następnym razem wykaż się cierpliwością, zanim wciągniesz rybę.Upewnij się, że ubierasz się odpowiednio, kiedy idziesz na ryby. Noszenie butów jest kluczowe. Ponieważ prawdopodobnie w pewnym momencie będziesz w pobliżu lub w wodzie, potrzebujesz butów, aby nie zepsuć butów. Ponadto upewnij się, że masz na sobie dużo warstw, ponieważ pogoda może się zmienić do popołudnia. Odpowiednio ubierając się, możesz uniknąć skrócenia swojej wyprawy na ryby.Naucz się wiązać podstawowe węzły. Od samouczków online po książki w bibliotece, istnieje wiele zasobów, których możesz użyć, aby nauczyć się tej podstawowej umiejętności. Używaj żyłki podczas ćwiczeń, aby mieć pewność, że możesz powielić wyniki na wodzie lub linii brzegowej.Przy odrobinie szczęścia ten artykuł dostarczy Ci kilku kluczowych informacji, które pomogą Ci poprawić Twoje umiejętności wędkarskie. Spędź trochę czasu z ludźmi, na których Ci zależy podczas wędkowania. Możesz tworzyć wspomnienia i dobrze się bawić.