Stań oko w oko z dinozaurami w niesamowitym parku rozrywki

Z pewnością parki tematyczne mogą być świetną rozrywką nie tylko dla najmłodszych ale także dla dorosłych. W Polsce znajduje się wiele różnych parków tematycznych, jednym z najciekawszych jest park dinozaurów w Krasiejowie.

Będziemy mogli zobaczyć tam figury dinozaurów w naturalnej wielkości, jest ich około 200 i reprezentują 70 gatunków tych prehistorycznych zwierząt. Dinozaury żyły na naszej planecie przed milionami lat. Dinozaury żyły także w morzach i oceanach, w parku dinozaurów możemy oglądać wirtualne pokazy na których można zobaczyć je w naturalnym środowisku. Wspaniałe animacje komputerowe pokazują nam jak wyglądały dinozaury przed milionami lat. Żyły na ladzie, w wodzie, były także dinozaury latające. W parku w Krasiejowie możemy zobaczyć niezwykła rzecz są to czynne wykopaliska archeologiczne, w jednym z pawilonów wystawowych. Znajdują się dosłownie pod nogami zwiedzających, w lecie na stanowisku pracują archeolodzy. Na miejscu możemy oglądać bardzo ciekawa wystawę poświęconą ludziom którzy żyli tysiące lat temu, możemy tam zobaczyć narzędzia jakimi się posługiwali.

Dinozaury królowały na ziemi 250 milionów lat temu, jednak wiele gatunków dinozaurów wymarło około 66 milionów lat temu, dinozaury to archozaury, większa grupa gadów, która po raz pierwszy pojawiła się około 251 milionów lat temu, na początku okresu triasu.

Niektóre inne gady niebędące dinozaurami również są archozaurami, w tym pterozaurami, wymarłe obecnie latające gady oraz współczesnymi krokodylami i ich przodkami. Te i wiele innych rodzajów starożytnych gadów jest często mylnie nazywanych dinozaurami. W parku rozrywki w Krasiejowie znajdziemy bardzo interesujący Park Ewolucji, przy wejściu zakładamy słuchawki a następnie wirtualny przewodnik opowiada nam nam o historii na kolejnych przystankach tej fantastycznej wycieczki. Możemy dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat życia nie tylko dinozaurów ale także ludzi pierwotnych o ich zwyczajach. Dlatego warty odwiedzenia jest park dinozaurów polska to doskonały pomysł na udany dzień z całą rodziną.