Płytki wyglądające jak lastryko

Producent Delconca oferuje klientom wyróżniającą się kolekcję płytek gresowych do podłóg i ścian, która oferuje współczesne podejście do tradycyjnego weneckiego lastryko.

Płytki imitujące lastryko charakteryzują się pięknym, skomplikowanym i nieregularnym wzorem w cętki, każda płytka dodaje unikalnego charakteru powierzchniom, na których je zainstalujemy, bez względu na to czy będzie to ściana, czy podłoga.

Płytki wyglądające jak lastryko

Jak wprowadzić do wnętrz płytki lastryko?

Jako materiał o wyższej wydajności i bardziej sprężysty niż tradycyjne lastryko na bazie cementu, płytki gresowe imitujące lastryko są trwalsze i oferują szerszy wybór wykończenia powierzchni, w tym antypoślizgowe. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy wybrać płytki z powierzchnią matową lub błyszczącą, w wielu kolorach, ale zdecydowanie najbardziej powszechne są płytki w odcieniach białym, szarym i kremowym. Obecnie płytki lastryko są niezwykle popularne, chętnie używamy ich w łazience, kuchni czy na zewnątrz, na tarasie, schodach, elewacjach budynków. Pięknie zdobią pomieszczenia urządzone w kolorach neutralnych, w stylistyce minimalistycznej.

Płytki o wyglądzie lastryko są niezwykle wszechstronne i można je wkomponować zarówno w tradycyjny wystrój domu, jak i w bardziej nowoczesną stylistykę wnętrz. Lastryko powstało we Włoszech jako innowacyjny sposób na wykorzystanie ścinków kamienia i pierwotnie były wykonane z betonu nakrapianego ceramiką, marmurem, metalem i szkłem. Dziś płytki z efektem lastryko są wykonane z wielu materiałów, w tym gresu i żywicy. Płytki z efektem lastryko to świetny sposób na uatrakcyjnienie ściany lub podłogi i przyciągnięcie wzroku w każdym pomieszczeniu.

Producent Delconca oferuje dwa rodzaje płytek w tym stylu, Arlecchino White oraz Frammenti Bianco Macro, znajdziesz je na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Delconca/7742. Płytki gresowe są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne lastryko z betonu. Są łatwe do utrzymania w czystości i wymagają niewielkiej konserwacji. Gres jest odporny na działanie wody, co czyni go idealnym wyborem do łazienek, kuchni i pomieszczeń mokrych. Zastosowanie płytek gresowych z efektem lastryko to świetny sposób na wprowadzenie odrobiny koloru do neutralnego pomieszczenia, bez dominacji w przestrzeni.