Góry to idealne miejsce do uprawiania sportów

Zdrowe i czyste powietrze, piękne widoki, odłączenie się od życia w mieście i aktywność fizyczna to dobre powody, dla których czas spędzony w górach nie będzie stracony.

W górach nasze płuca oddychają czystym powietrzem, a wówczas całe nasze ciało odniesie korzyść. Kiedy spędzamy czas w górskim powietrzu, produkujemy więcej czerwonych krwinek, co w rezultacie poprawia nasze zdrowie i ogólną kondycję fizyczną. W piękny dzień górskie powietrze zapewnia odpowiednią dawkę słońca, jest to idealny sposób na wchłanianie witaminy D, której może nam brakować po zimowych miesiącach.

Daleko rozciągające się szczyty, jak okiem sięgnąć, szeroko otwarte przestrzenie, wspaniałe zmieniające się światło, góry oferują ekscytującą atmosferę dzikiej przyrody, którą można cieszyć się samemu, z rodziną lub z przyjaciółmi.

Niezależnie od tego, czy jesteś narciarzem amatorem, czy wolisz piesze wędrówki po szlakach turystycznych, w górach o każdej porze roku można znaleźć aktywność fizyczną, która każdemu przypadnie do gustu. Wiosna i lato oferują spektakularny krajobraz skał i kwiatów, żywy kolor ujawnia się pod okiem turystów, którzy w pełni wykorzystują spokój i cuda natury do odpoczynku od stresów dnia codziennego. Jeśli uważasz, że piesze wędrówki po szlakach i obserwowanie świstaków stanowią pełen zakres tego, co góry mają do zaoferowania latem, to bardzo się mylisz. Jeśli wykonujesz tylko jedną czynność w górach z rodziną lub przyjaciółmi, musi to być rafting. W dużej nadmuchiwanej tratwie podążaj biegiem rzeki, spokojnie lub w bardziej ekscytującym tempie, w zależności od wybranej trasy. Aktywność fizyczna i uprawianie sportów w górach jest gwarancją wspaniale spędzonego czasu. Na wakacjach bardzo ważne jest odpowiednie i komfortowe zakwaterowanie, dlatego warto zdecydować się na Zakopane apartamenty, które oferują więcej prywatności gościom, niż zwykły pokój hotelowy dzielony z kilkoma osobami. Jest to niedrogie rozwiązanie, jeśli podróżujemy w kilka osób lub całą rodziną.