Korzyści zdrowotne wynikające z regularnego masażu

Masaż, czy to wykonywany przez profesjonalistę, czy przez kogoś, komu zależy na Tobie, może być niesamowity.

Po zwolnieniu napięcia w mięśniach poczujesz się lepiej w ciele, umyśle i duchu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o masażu i o tym, jak może ci pomóc.Upewnij się, że masażyści znają wszelkie obszary dyskomfortu, które masz przed rozpoczęciem masażu. Jeśli istnieje jakiś konkretny obszar, który powoduje twój ból, terapeuta może się na nim skupić i spróbować dać ci ulgę. Potrafi również uważać, aby unikać obszarów szczególnie wrażliwych.Jeśli podczas masażu zauważysz węzły na plecach, możesz je rozwalić, naciskając pięściami. Po prostu złóż pięści w kłębek i pracuj nimi nad zawiązanym miejscem przez kilka minut. Zastosuj większy nacisk, jeśli węzły są głębsze, o ile biorca pozostaje wygodny.Jeśli niepokoisz się wyglądem swojego ciała, zrelaksuj się i nie martw się. Rozbieranie pomaga terapeucie uzyskać dostęp do napiętych mięśni. Nie martw się, że będziesz całkowicie naga, ponieważ masażyści są przeszkoleni w zakrywaniu prześcieradłami. Nie powinieneś psuć swojego masażu niepotrzebnie martwiąc się o to, jak wygląda twoje ciało podczas masażu.Smarowanie jest ważne podczas masażu. Najlepsze lubrykanty pozwolą Twoim dłoniom ślizgać się po ciele. Olejki działają dobrze, jak wiele balsamów. Wypróbuj kilka różnych rodzajów i zobacz, który działa najlepiej. Chcesz balsamu, który nie będzie wymagał ponownej aplikacji powodującej przerwy podczas masażu.Nie wstawaj od razu po masażu, zwłaszcza przy głębokim masażu tkanek. Korzyści zdrowotne wynikające z regularnego masażu

Większość ludzi doświadczy napadów zawrotów głowy lub uczucia oszołomienia, jeśli ciało nie zdąży przetworzyć zabiegów masażystki.

Zrelaksuj się jeszcze trochę i pozwól swojemu ciału się uregulować, zanim wrócisz do swojego dnia.Pomóż masażyście rozluźniając ciało. Unikaj prób „pomocy” poprzez napinanie niektórych mięśni lub obszarów. Masażysta jest dobrze wykształcony w zakresie manewrowania częściami ciała, aby osiągnąć najlepsze rezultaty masażu, ale jego praca jest utrudniona, jeśli nie możesz się zrelaksować. Spróbuj wykonać głęboki oddech i poćwicz po prostu odpuszczanie i ufanie, że terapeuta wykona świetną robotę.Kiedy zdecydujesz się na masaż, upewnij się, że komunikujesz się ze swoim masażystą. Jeśli masz jakieś preferencje dotyczące masażu, koniecznie powiedz mu o tym przy wejściu do pokoju i przed rozpoczęciem. Jeśli podczas masażu odczuwasz ból lub drętwienie, koniecznie poinformuj o tym swojego terapeutę.Jeśli niedawno zachorowałeś na grypę, masaż może pomóc złagodzić ból i sztywność ogólnie związane z grypą. Aby uzyskać najlepszą ulgę, delikatnie wmasuj rozgrzany balsam na całe ciało, wykonując okrężne ruchy. To nie tylko złagodzi bóle, ale także pomoże nawilżyć skórę.Rozmawiaj ze swoim masażystą. Rozmowa może być ostatnią rzeczą, jaką naprawdę chcesz zrobić podczas masażu, ale może to być różnica między dobrym doświadczeniem a wspaniałym. Musisz poinformować terapeutę, które obszary wymagają pracy i jakie techniki działają najlepiej.Jeśli często chorujesz, możesz coś zrobić. Masaże mogą faktycznie pomóc Ci poczuć się lepiej, ponieważ zwiększają ilość białych krwinek (białych krwinek) w twoim ciele. Komórki te odgrywają zasadniczą rolę w układzie odpornościowym organizmu, zwalczając bakterie i wirusy, które powodują chorobę.Powinieneś teraz mieć wystarczająco dużo informacji, aby podjąć świadomą decyzję, czy masaż jest dla Ciebie odpowiedni. Niektórzy ludzie nie czują się komfortowo z masażami. Wyjdź i skorzystaj z specjalnego masażu już dziś, a poczujesz się bardzo energiczny i gotowy stawić czoła światu.