Wyjątkowe krajobrazy w górach stołowych

Góry Stołowe to piękne pasmo górskie w województwie dolnośląskim, z pewnością jest to wyjątkowe miejsce ze względu na niespotykane nigdzie indziej formacje skalne uformowane przez setki tysięcy lat.

Tworzą wysokie labirynty, formacje których nie spotkamy w innych miejscach. Oczywiście jest to doskonałe miejsce pod względem turystycznym, odwiedza je co roku wielu turystów z Polski i zagranicy. Jest to pasmo które leży także na terenie Czech Znajdziemy tutaj wiele interesujących miejsc takich jak Szczeliniec Wielki.

Wyjątkowe krajobrazy w górach stołowych

Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych

Góry Stołowe składają się głównie z piaskowców oraz margli, ten rodzaj skał jest dość podatny na formowanie, stąd wyjątkowe formacje skalne, z pewnością na uwagę zasługuje Szczeliniec Wielki Jest to najwyższy szczyt o wysokości 919 m nad poziomem morza w Górach Stołowych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Jest to dość charakterystyczne miejsce dobrze widoczne z okolic Kłodzka czy też Bystrzycy, ale także od strony czeskiej. Szczelniec jest obrośnięty lasem a nad nim górują charakterystyczne szare masywy skalne. Oczywiście aby dojść do Szczelińca możemy pokonać wiele bardzo malowniczych tras w zależności od tego gdzie będziemy rozpoczynali naszą wędrówkę. Szlaki turystyczne są bardzo malownicze, atrakcyjne i niezbyt wymagające.

Do Szczelińca prowadzi bardzo wiele malowniczych tras, możemy tu znaleźć wyjątkowe labirynty, także tarasy widokowe, jest to bardzo piękne miejsce które z pewnością może działać na naszą wyobraźnię, były tej realizowane różnego rodzaju produkcję filmowe. Z pewnością jest to miejsce które spodoba się zarówno dorosłym jak i najmłodszym turystom. Oczywiście jest tutaj wiele charakterystycznych formacji skalnych, które tworzą wyjątkowo kształty posiadają one swoje nazwy, są bardzo dobrymi punktami odniesienia podczas wędrówek.

Od wielu wieków Szczeliniec Wielki w górach stołowych jest miejscem odwiedzanym przez turystów, jest to popularne miejsce wypoczynku, urlopów ludzi z całej Polski ale także z wielu innych krajów. Na wyjątkowość Szczelińca składa się niespotykany nigdzie indziej krajobraz. Wydrążone, poddane korozji skały to z pewnością wyjątkowa atrakcja, warto odwiedzić to miejsce zobaczyć wspaniałe szlaki turystyczne.

Więcej na temat Gór Stołowych dowiesz się na blogu Martynasoul.com