Wskazówki dotyczące masażu, które sprawią, że będziesz bardziej jak profesjonalista

Jak myślisz, dokąd wysłałbyś swojego partnera, aby uzyskać najlepszy masaż? Dlaczego po prostu nie zrobisz tego sam? Dostępnych jest wiele technik i strategii, które mogą sprawić, że twoje ręce będą tymi, których potrzebuje twój partner.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wykonywaniu najlepszych masaży.Spróbuj skorzystać z masażu terapeutycznego. Udowodniono, że ten rodzaj masażu może obniżyć poziom stresu, pomóc pozbyć się napięciowych bólów głowy spowodowanych napinaniem mięśni twarzy, szyi i głowy oraz poprawić oddychanie dzieci chorych na astmę. Uważa się, że ten rodzaj masażu jest tak skuteczny, ponieważ ludzie tak bardzo w niego wierzą, co tworzy silne połączenie umysłu i ciała.Jeśli cierpisz na ból pleców, zwłaszcza w dolnej części pleców, regularne masaże mogą być bardzo korzystne. Profesjonalne rozluźnienie mięśni może naprawdę zdziałać cuda i zapobiec dalszym kontuzjom kręgosłupa. Może również pomóc w skurczach pleców, które mogą być bardzo bolesne, a czasem wyniszczające.Podczas masażu bądź otwarty na ten proces. Niektóre z rzeczy, których doświadczasz podczas pierwszego masażu, mogą wydawać się nieco dziwne. Nie powinieneś pozwalać, aby uniemożliwiło ci to cieszenie się tym doświadczeniem. Zrelaksuj się i pozwól profesjonalistom działać swoją magią.Po masażu wypij dużo wody, aby usunąć toksyny z organizmu. Podczas masażu toksyny są uwalniane do organizmu i muszą zostać usunięte. Wskazówki dotyczące masażu, które sprawią, że będziesz bardziej jak profesjonalista

Pijąc co najmniej dwie litry wody zaraz po masażu, toksyny zostaną usunięte.

Jeśli nie wypijesz wymaganej ilości wody, możesz odczuwać sztywność i ból podczas masażu.Przed rozpoczęciem masażu upewnij się, że masażyści znają wszelkie obszary dyskomfortu. Jeśli istnieje jakiś konkretny obszar, który powoduje twój ból, terapeuta może się na nim skupić i spróbować dać ci ulgę. Potrafi również uważać, aby unikać obszarów szczególnie wrażliwych.Jeśli podczas masażu zauważysz sęki na plecach, możesz je rozwalić, naciskając pięściami. Po prostu złóż pięści w kłębek i pracuj nimi nad zawiązanym miejscem przez kilka minut. Zastosuj większy nacisk, jeśli węzły są głębsze, pod warunkiem, że biorca będzie czuł się komfortowo.Kiedy wykonujesz masaż, staraj się nie używać w kółko tego samego pociągnięcia. To może sprawić, że całe doświadczenie będzie przyziemne, ponieważ chcesz wprowadzić jak najwięcej zmian podczas sesji. Zmień swoją technikę, ruch i siłę nacisku na plecy, szyję i uda.Jeśli nie możesz znaleźć nikogo, kto mógłby cię masować, powinieneś spróbować użyć narzędzi do masażu, takich jak masażery głowy lub laski przeznaczone do masażu pleców. Te narzędzia nie są tak skuteczne, jak masaż od profesjonalisty, ale są dobrym rozwiązaniem, jeśli nie możesz sobie pozwolić na codzienne masaże.Stopy to często pomijany obszar, który należy masować. W stopach znajduje się wiele punktów nacisku, które mogą rozluźnić całe ciało i zapewnić całemu ciału dobre samopoczucie. Skoncentruj się na jednej nodze na raz i używaj tyle nacisku, na ile pozwoli twój partner.Czas uświadomić sobie, że jesteś gotowy na wspaniałe masaże. Nie wątp w to, co wiesz, a zamiast tego wypróbuj techniki. Już nie będziesz czuł się zagubiony, gdy użyjesz rąk, aby wykonać najlepszy masaż. Pamiętaj, że przeczytałeś i kontynuuj uczenie się więcej, gdy zadziwisz swojego partnera.