Świeże warzywa krojone dla przemysłu spożywczego – które warzywa się polecają?

Warzywa to bogactwo witamin i mikroelementów. Powinny być dodatkiem nie tylko do dań głównych, ale również smacznymi przekąskami. Talerz bez tych kolorowych komponentów zdecydowanie wygląda mniej atrakcyjnie. Warto więc korzystać z tych dobrodziejstw natury.

Gotowe warzywa od ręki

Restauracje, cateringi i cały szeroko pojęty dział spożywczy wykorzystuje warzywa do swoich dań i produktów. Niestety obróbka warzyw jest zajęciem pracochłonnym i mało przyjemnym. Zanim zostaną przebrane, umyte i odpowiednio pokrojone, mija sporo czasu. Przygotowanie ich dzień wcześniej również mija się z celem, ponieważ tracą świeży i zdrowy wygląd oraz wiele ze swoich cennych składników. To zdecydowanie rzecz, którą trzeba wykonywać na bieżąco. Warto więc zadecydować się na świeże warzywa krojone dla przemysłu spożywczego, bo to wyjątkowa gwarancja świeżości i jakości.

Kostka, a może słupek?

Świeże warzywa krojone dla przemysłu spożywczego zawsze są przygotowywane zgodnie z życzeniem klienta. Niezależnie, czy mają to być plasterki, słupki, kostka mniejsza czy większa, zawsze zostają rozdrobnione we właściwy sposób. Warzywa są przygotowywane na bieżąco – ich smak oraz kolor nie budzi zastrzeżeń – są zawsze świeże i smaczne. Warzywa pochodzą od sprawdzonych dostawców, którzy zdecydowanie stawiają na jakość oraz smak warzyw. Nic tutaj nie dzieje się przypadkowo – kontrola jakości odbywa się na każdym etapie.

Jakie warzyw szczególnie się polecają?

– papryka – czerwona, żółta, zielona, a nawet biała – w kostkę, w paski – aby było najwygodniej

– czosnek – to warzywo dodaje smaku wszystkim potrawom – rezygnacja z niego tylko w wyjątkowych sytuacjach

– cebula – bez cebuli ani rusz – piórka, kostka, kółka – tylko kto to umie robić i przy tym nie płakać?

– rzodkiew biała – jest niezwykle smaczna i chrupiąca – to świetny dodatek do każdej świeżej sałatki czy zupy

– rzodkiewka – jej charakterystyczny, ostry smak podnosi walory każdej surówki

– bataty – to oczywiście nadzwyczajne, słodkie ziemniaki

– warzywa do szaszłyków – to niezwykły dodatek do smacznej porcji mięsa z grilla – pokrojone dokładnie tak, aby trzymały się jak najlepiej patyczka

– chrzan to również bezkonkurencyjny poprawiacz smaku, ale tarcie go dostarcza jeszcze więcej łez niż cebula

Dostawa pod wskazane miejsce

Nie da się ukryć, że świeże warzywa krojone dla przemysłu spożywczego to zdecydowanie wygoda, oszczędność czasu oraz gwarancja, że produkty są smaczne, zdrowe, bez sztucznych dodatków oraz pochodzące z najlepszych zbiorów. Dodatkowo dowożone zawsze terminowo i pod wskazany adres.