Zasady bankowe przy przyznawaniu kredytów hipotecznych

Pozyskanie kredytu hipotecznego nie jest prostą sprawą.

Banki dbają o swoje interesy finansowe, co zwłaszcza nasiliło się w okresie kryzysu związanego z ogólnoświatową epidemią. Każdy potencjalny kredytobiorca przechodzi weryfikację, na przykład jest badana jego historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. Ocenie podlega także sytuacja zawodowa – jeżeli posiadamy umowę o pracę i możemy pochwalić się sporym stażem, zwiększamy swoje szanse na to, by urzędnicy bankowi uznali nas za wiarygodnych klientów. Nie bez znaczenia jest też sytuacja rodzinna – ludzie żyjący w związku małżeńskim mogą być postrzegani jako bardziej stabilni pod względem ekonomicznym i życiowym. Warto jednak uświadomić sobie, że interpretacje naszej zdolności kredytowej mogą być różnorakie: każdy bank sam ustala zasady weryfikacji klientów. O jednym należy pamiętać: kredytobiorca musi dołożyć do zakupu nieruchomości określony procent. Jeśli nie mamy przygotowanych oszczędności, bank nie przyzna nam kredytu hipotecznego. Wiele też zależy od wartości mieszkania – oceną zajmuje się rzeczoznawca finansowy. Jeśli mieszkanie będzie droższe niż proponowany kredyt, umowa prawdopodobnie nie dojdzie do skutku

Zasady bankowe przy przyznawaniu kredytów hipotecznych

Jak ułatwić sobie życie, gdy chcemy wziąć kredyt hipoteczny?

Mało rozpowszechnioną praktyka jest korzystanie z doradztwa eksperta finansowego. Jest to darmowa pomoc: ekspert finansowy dostaje wynagrodzenie od banku, gdy podpiszemy umowę. Nie oznacza to jednak, że jest on przedstawicielem określonej firmy. Eksperci finansowi zawsze mają na podorędziu wiele ofert różnych instytucji finansowych. Pomagają załatwić formalności, oceniają nasze finanse i przedstawiają oferty skrojone do naszych potrzeb.

Więcej o zakresie usług eksperta finansowego można poczytać na stronie internetowej http://1ekspert.pl. Polecamy szczególnie zapoznać się z blogiem, na którym autor zamieścił wiele wartościowych rad dotyczących kredytów i innych zagadnień finansowych.