W jakich okolicznościach potrzebujesz usług geodezyjnych

Dom jest zwykle największą inwestycją w Twoim życiu i tylko profesjonalny geodeta może prawidłowo określić granice nieruchomości i upewnić się, że otrzymujesz całą ziemię, którą będziesz posiadać.

Dzięki pomiarom nieruchomości przed zakupem dowiesz się, gdzie znajdują się wszystkie granice, co kupujesz i czy na tej nieruchomości znajdują się jakiekolwiek naturalne lub stworzone przez człowieka elementy w pobliżu granic nieruchomości. Kiedy instalujesz ogrodzenie, wykonujesz prace związane z kształtowaniem krajobrazu lub wprowadzasz inne zmiany w swojej nieruchomości, wykonując najpierw pomiar i mapowanie ternu, możesz zaplanować ten projekt i upewnić się, że znajduje się on w granicach twojego terenu. Ogrodzenia, które wkraczają na posesję sąsiada, mogą zmienić się w kłopotliwe spory prawne. Kiedy właściciel domu buduje przybudówkę lub nowy garaż, geodeta może zlokalizować wszystkie cechy nieruchomości, które pomagają określić wielkość dobudówki lub czy nowa struktura jest dozwolona na posesji. Zawodowi geodeci to jedyne osoby przeszkolone i uprawnione do określania granic nieruchomości. Wiele osób zakłada, że słupy telefoniczne, płoty lub pęknięcia w chodnikach są rogami nieruchomości, podczas gdy w rzeczywistości najprawdopodobniej tak nie jest. Dzielenie jednej działki na dwie lub więcej działek może być długotrwałym procesem, a każda gmina ma własne wytyczne, wymagania dotyczące wielkości i proces podziału gruntu.

Proces może być długotrwały, nawet w przypadku czegoś tak prostego, jak chęć oddzielenia jednego małego kawałka działki, na którym syn lub córka będą mogli zbudować swój własny dom.

Na koniec po przeprowadzeniu podziału lub pomiarów powinieneś otrzymać mapę przedstawiającą wyniki wykonanej przez geodetę pracy. Takie i inne usługi oferuje firma geodezyjna Zakopane – HiLevel. Wszystkie granice twojej nieruchomości powinny być również wyraźnie oznaczone. Najpierw geodeta musi przeprowadzić wszelkie niezbędne badania, aby określić twoją działkę i działki sąsiadów, oraz sprawdzić, czy nie występują żadne nieprawidłowości. Pomoże to w przygotowaniu informacji do prac terenowych, które mają być przeprowadzone w ramach zlecenia.