Popraw swoją finansową przyszłość już teraz

Osiągnięcie osobistych celów finansowych jest łatwe, gdy wiesz, jak podejść do zarządzania nimi we właściwy sposób.

Niezależnie od tego, czy co miesiąc walczysz o związanie końca z końcem, czy po prostu chcesz lepiej zarządzać swoimi finansami, te wskazówki dotyczące finansów osobistych z pewnością wprowadzą Cię na właściwą ścieżkę.Porozmawiaj z różnymi urzędnikami ds. pożyczek, zanim cokolwiek podpiszesz. Upewnij się, że uważnie przeczytałeś umowę pożyczki, aby upewnić się, że nie bierzesz pod uwagę kredytu hipotecznego, który ma ukryte opłaty, a warunki pożyczki są takie, na jakie zgodziliście się z pożyczkodawcą.Płać wszystkie rachunki za gospodarstwo domowe na czas. Kiedy spóźnisz się z płatnością, zwykle naliczana jest opłata za spóźnienie, a opłaty te mogą się naprawdę sumować w ciągu roku. Opóźnione płatności mogą również wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, utrudniając w przyszłości uzyskanie kredytu hipotecznego lub karty kredytowej.Aby uniknąć katastrof w finansach osobistych, upewnij się, że masz w banku równowartość co najmniej trzymiesięcznego wynagrodzenia. Oznacza to, że jeśli napotkasz trudności, na przykład utratę pracy lub inne nieoczekiwane wydatki, takie jak naprawa domu lub samochodu, będziesz w stanie pokryć koszty.Zamień swój pożeracz benzyny, aby uzyskać oszczędny samochód z dużą liczbą kilometrów na galon. Jeśli jeździsz ciężarówką lub SUV-em, który ma złe przebiegi na benzynie, możesz być w stanie pokryć miesięczne opłaty za nowy samochód dzięki oszczędnościom na paliwie. Oblicz, ile teraz wydajesz na benzynę, ile byś wydał na samochód, który osiąga 30 mpg lub więcej. Oszczędności mogą cię zaszokować.Jeśli karta kredytowa zbliża się do limitu, rozważ przeniesienie części salda na inną kartę. Posiadanie karty, która jest prawie wyczerpana, jest ogromnym ciosem w twój wynik FICO. Przeniesienie części salda wyrówna środki dostępne na kartach.Jeśli chodzi o utrzymanie dobrej kondycji finansowej, jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie, jest utworzenie funduszu ratunkowego. Posiadanie funduszu ratunkowego pomoże Ci uniknąć popadnięcia w długi w przypadku, gdy Ty lub Twój współmałżonek stracicie pracę, potrzebujecie opieki medycznej lub będziecie musieli stawić czoła nieoczekiwanemu kryzysowi. Utworzenie funduszu awaryjnego nie jest trudne, ale wymaga pewnej dyscypliny. Popraw swoją finansową przyszłość już teraz

Dowiedz się, jakie są Twoje miesięczne wydatki i ustal cel, aby zaoszczędzić 6-8 miesięcy środków na koncie, do którego masz łatwy dostęp w razie potrzeby.

Zaplanuj zaoszczędzenie pełnych 12 miesięcy środków, jeśli jesteś samozatrudniony.Twój telefon komórkowy to wydatek, który może się różnić w zależności od częstotliwości użytkowania. Jeśli istnieją aplikacje lub programy, których nie używasz w telefonie, natychmiast je usuń. Płatności za usługi, z których nie korzystasz, należy jak najszybciej wyeliminować, aby ograniczyć wydatki.Stworzenie budżetu jest niezwykle ważne. Wiele osób tego unika, ale nie będziesz w stanie zaoszczędzić pieniędzy, jeśli nie będziesz śledzić swoich finansów. Pamiętaj, aby zapisać wszystkie dochody i wydatki, bez względu na to, jak małe mogą się wydawać. Małe zakupy mogą stanowić dużą część Twoich wychodzących środków.Mając świadomość zużycia mediów, takich jak prąd, gaz, a nawet woda, możesz zmniejszyć wysokość rachunków. Oszczędności te mogą dodać cenne dodatkowe pieniądze do twoich finansów osobistych. Oszczędzanie pieniędzy na opłatach za media może często pomóc bardziej niż myślisz.Mając na uwadze powyższe wskazówki, jesteś gotowy, aby rozpocząć drogę do lepszych finansów osobistych. Kształcenie się to najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu we wszystkim. Jest to szczególnie ważne w przypadku finansów osobistych, więc weź sobie te wskazówki do serca, aby poprawić sposób, w jaki podchodzisz do swoich finansów.