Świetne sposoby na pokonanie astmy

Jeśli cierpisz na astmę przez całe życie lub niedawno zostałeś zdiagnozowany, zawsze pojawiają się pytania dotyczące tego, jak lepiej radzić sobie z astmą i jak mniej potrzebujesz leków.

W tym artykule znajdziesz informacje i pomysły, jak łatwiej oddychać.Regularnie myj pościel, przynajmniej raz w tygodniu. Twoja pościel może zawierać kurz i mikroskopijne roztocza, które mogą powodować astmę. Powinieneś również umieścić na materacu ochronny plastikowy pokrowiec, ponieważ nie możesz go prać. Przechowuj czystą pościel w szufladzie, w której się nie zakurzy.Dowiedz się, jak rozpoznać astmę, aby móc ją leczyć. Kiedy masz astmę, zwykle masz trudności z oddychaniem i czujesz, że twoja klatka piersiowa staje się ciasna. Astmie często towarzyszy kaszel i świszczący oddech. Jeśli doświadczasz różnych objawów, możesz mieć inną chorobę, która wymaga więcej pomocy medycznej.Jeśli cierpisz na astmę, ważne jest, aby utrzymywać dom i miejsce pracy w czystości. Kurz i zarazki mogą pogorszyć objawy astmy i odciąć dopływ tlenu do płuc. Ponieważ kurz gromadzi się dość szybko, zaleca się odkurzanie mebli i urządzeń przynajmniej raz w tygodniu.Kiedy doznasz ataku o średniej intensywności, spróbuj mocno wydychać całe powietrze z płuc. Wydychaj mocno i szybko. Wypchnij to powietrze z płuc ze wszystkiego, co masz! Wykonaj serię trzech szybkich oddechów, a następnie głębszy, po czym ponownie wypuść powietrze. To sprawi, że twój oddech będzie rytmiczny i pomoże ci zwracać na to większą uwagę. Ta technika wymusza również przepływ powietrza z płuc, aby umożliwić dopływ większej ilości powietrza. Nie przejmuj się, jeśli kaszlesz lub wytwarzasz nadmiar śluzu; to jest zupełnie normalne. Twoim jedynym zmartwieniem jest przywrócenie normalnego oddychania.Kiedy na zewnątrz jest wilgotno, dla osób cierpiących na astmę najlepiej jest pozostać w domu. Świetne sposoby na pokonanie astmy

Liczba pyłków jest wysoka podczas dużej wilgotności, co może powodować zaostrzenie astmy.

Dobrym pomysłem jest również pozostawanie w środku, gdy zmieniają się pory roku z tych samych powodów, co wilgotność.Jeśli masz astmę, przykryj wszystkie materace i poduszki plastikowymi pokrowcami. Zapobiegnie to przedostawaniu się kurzu, który może znajdować się na tkaninach, do płuc. Należy również prać całą pościel w gorącej wodzie przynajmniej raz w tygodniu. Tak, to dużo pracy, ale jeśli poświęcisz na to czas, odniesiesz korzyści.Jeśli masz astmę i przeziębisz się, staraj się unikać leków obkurczających naczynia krwionośne. Leki te mogą powodować kołatanie serca u pacjentów z astmą i nasilać objawy astmy. Idź do swojego lekarza, gdy będziesz przeziębiony, a on będzie mógł przepisać leki, które są bezpieczne w użyciu.Utrzymuj poziom stresu na jak najniższym poziomie. Wraz ze wzrostem poziomu lęku z powodu codziennych problemów, pojawiają się również objawy astmy. Jeśli kilka razy dziennie doświadczasz świszczącego oddechu i kaszlu, rozważ techniki łagodzenia stresu, takie jak regularne ćwiczenia oraz ćwiczenia rozciągające i oddechowe. Upewnij się również, że masz wystarczająco dużo snu, aby poradzić sobie ze stresem codziennego życia.Jeśli cierpisz na astmę, pamiętaj o przyjmowaniu zalecanej dziennej dawki witamin C i E. Ponieważ obie te witaminy przypisuje się lepszemu funkcjonowaniu płuc, pomagają również kontrolować objawy astmy. Potrzebne witaminy możesz znaleźć w żywności lub suplementach. Spożywanie tych witamin wzmocni układ odpornościowy, pomagając organizmowi w zapobieganiu chorobom, które pogarszają lub wywołują astmę.Korzystając z informacji zawartych w tym artykule, powinieneś mieć lepsze wyobrażenie o pewnych rzeczach, które możesz zrobić sam i o których możesz porozmawiać z lekarzem, aby lepiej kontrolować astmę. Nie musi kontrolować twojego życia, możesz nauczyć się je kontrolować.