Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń

Obecnie bardzo wydajnym sposobem dezynfekscji jest oznowanie, ozon jest silnym środkiem dezynfekującym i ma zdolność eliminowania bakterii, wirusów, gazów i toksyn.

Ozonowanie jest dobrym pomysłem na dezynfekcję związaną z koronawirusem, ozon bardzo skutecznie usuwa różnego rodzaju wirusy. Będzie to szczególnie w miejscach pracy, żłobkach, przedszkolach czy też szpitalach. Pracodawcy dbając o zdrowie swoich pracowników wykonują ozonowanie miejsc pracy. Ozon usuwa wirusy ze wszystkich powierzchni, nawet trudnodostępnych. Obecnie dostępnych jest wiele generatorów ozonu, które wytwarzają ozon z tlenu zawartego w powietrzu, pod wpływem elektryczności do cząsteczek tlenu O2 zawartych w powietrzu dołączana jest trzecia cząsteczka, dzięki czemu powstaje ozon O3. Jest to reakcja podobna do tej która zachodzi w atmosferze w czasie burzy. Oczywiście urządzenie należy dostosować do wielkości pomieszczenia, ponieważ ozon musi uzyskać odpowiednie stężenie aby mógł odpowiednio oddziaływać. Oczywiście samo pomieszczenie powinno zostać uszczelnione, aby ozon mógł uzyskać potrzebne stężenie. W pomieszczeniu nie powinny przebywać wówczas żadne osoby, a samo włączenie urządzenia odbywa się automatycznie, za pomocą pilota, lub programatora. Czas trwania ozonowania zależy od różnych czynników, takich jak wielkość pokoju, temperatura lub stopień zanieczyszczenia.

Ozon bardzo skutecznie niszczy patogenne wirusy, bakterie i zarazki.

Następnie ozon rozprasza się w tlen lub też wraca do atmosfery, nie pozostawia osadów na powierzchniach. W przypadku kiedy używany do dezynfekcji chloru pozostaje wówczas nieprzyjemny zapach, dlatego ozonowanie będzie lepszym pomysłem. Jeżeli poszukujemy firmy która wykona dla nas dezynfekcję za pomocą ozonowania, wówczas warto zapoznać się z usługami firmy https://mr-ozone.pl/. Oferuje ona szeroki wachlarz usług związanych z dezynfekcją róznego rodzaju powierzchni, czy też pomieszczeń. Usługa obejmuje także ozonowanie szkół, żłobków, przedszkoli i szpitali.