Pomocne techniki radzenia sobie z objawami astmy

Życie z astmą może być trudne, ale tylko jeśli na to pozwolisz.

Stając się bardziej wykształconym w tym stanie, możesz dosłownie oddychać trochę łatwiej. Z artykułu, który zamierzasz przeczytać, dowiesz się informacji o astmie, o których istnieniu być może nawet nie wiedziałeś.Unikaj kontaktu ze zwierzętami. Zwierzęta noszą na sobie dużo kurzu i innych zanieczyszczeń. Jeśli masz zwierzaka, myj je co tydzień i staraj się, aby jego sierść była jak najkrótsza. Jeśli masz zamiar mieć kontakt ze zwierzęciem, być może powinieneś założyć maskę.Wiele osób lubi zapach czystego domu. Jeśli masz astmę, jest to rzeczywiście szkodliwe. Przyjemny zapach pochodzi z chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Upewnij się, że otwierasz okna za każdym razem, gdy sprzątasz w domu, nawet jeśli oznacza to utratę świeżego zapachu.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki. Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub boli cię ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Jeśli masz przykry kaszel, który nie ustępuje, zapytaj lekarza, czy może to być związane z astmą. Astma może wywołać zarówno kaszel, jak i zapalenie oskrzeli. Leczenie zapalenia oskrzeli wywołującego astmę różni się od leczenia normalnego kaszlu, a ustalenie, czy astma jest częścią problemu, pomoże szybko uzyskać ulgę w kaszlu.Astmę może wywołać dym papierosowy. Osoby cierpiące na astmę są najczęściej bardzo na nią wrażliwe. Pomocne techniki radzenia sobie z objawami astmy

Powinieneś podjąć wielkie kroki, aby upewnić się, że nikt nie pali w Twoim samochodzie, w Twoim domu ani w pobliżu Ciebie.

Pomoże ci to ogromnie, gdy próbujesz uniknąć ataków astmy i ogólnie zachować zdrowie!Jeśli posiadasz jakiekolwiek zwierzę i masz astmę, musisz być bardzo ostrożny. Łupież zwierząt domowych może łatwo wywołać atak astmy. Powinieneś bardzo się starać, aby nie mieć bliskiego kontaktu ze zwierzęciem i co tydzień ktoś inny powinien dokładnie kąpać zwierzę.Jeśli cierpisz na astmę, powinieneś unikać NLPZ lub aspiryny. Mogą one wywołać astmę lub ją pogorszyć. Trzymaj się Tylenolu lub acetaminofenu, aby kontrolować ból i zmniejszać gorączkę. Możesz również porozmawiać z lekarzem o innych możliwych substytucjach.Jeśli masz objawy astmy, ale nigdy nie zdiagnozowano u Ciebie tej choroby, ważne jest, aby natychmiast zgłosić się do lekarza, ponieważ inne schorzenia mogą przypominać astmę. Ponadto, jeśli dowiesz się, że masz astmę, ważne jest, aby natychmiast rozpocząć leczenie.Jeśli masz dzieci z astmą, miej świadomość ich objawów i obserwuj je. Wiele dzieci nie chce zgłaszać objawów, ponieważ boją się, że zostaną usunięte z zabawy. Jeśli zauważysz, że dziecko cierpi na objawy, delikatnie zachęcaj do używania inhalatora, bez nalegania na usunięcie go z sytuacji.Czy nadszedł czas na nowy lek na astmę? Możliwe, że będziesz musiał wypróbować nowy lek, jeśli będziesz musiał używać inhalatora o szybkim uwalnianiu dłużej niż dwa razy w tygodniu. Ponadto, jeśli musisz napełnić inhalator częściej niż dwa razy w roku lub budzisz się w nocy z objawami astmy częściej niż dwa razy w tygodniu, również musisz zastanowić się nad zmianą.Jak wspomniano na początku artykułu, astma może być trudna, jeśli na to pozwolisz. Jednak zostanie ekspertem od astmy może pomóc złagodzić tę sytuację. Skorzystaj z porad podanych w powyższym artykule i nie pozwól, aby astma przejęła kontrolę nad Twoim życiem.