Pielęgnując samochód nie można zapominać o zabezpieczeniu felg

Dbanie o lakier w samochodzie to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie świetnego wyglądu samochodu przez cały rok. Regularne mycie i czyszczenie, a następnie suszenie, polerowanie i woskowanie, dodaje powłokę ochronną do lakieru pojazdu, aby zapewnić dodatkową ochronę jego nadwozia.

Ważna jest również wiedza o tym, kiedy należy wykonać każde zadanie czyszczenia i detalowania przez cały rok, ponieważ zbyt częste woskowanie może stępić wykończenie samochodu z powodu nadmiaru wosku. Chroń powierzchnię farby przed trudnymi czynnikami środowiskowymi i zapobiegaj przedwczesnemu starzeniu za pomocą wosku samochodowego, środka ochronnego lub uszczelniacza. Wielu właścicieli samochodów patrzy na lakier bezbarwny jako warstwę ochronną, która chroni ich samochód przed uszkodzeniem. Lakier bezbarwny jest twardą, przezroczystą farbą, która chroni kolorową powłokę i dodaje głębi blasku.

Nie jest to supernowoczesny środek ochronny, jest tylko przezroczystą farbą i musi być chroniony tak jak starsze farby jednostopniowe. Woski samochodowe, środki ochronne i szczeliwa lakiernicze należą do tej samej kategorii ochrony lakieru. Chociaż niektóre wykonują lepszą pracę niż inne, wszystkie chronią i pomagają zapobiegać przedwczesnemu pogorszeniu wyglądu, spowodowanemu wystąpieniem utleniania.

Promieniowanie ultrafioletowe, kwaśne deszcze, sól, zanieczyszczenia atmosferyczne, zanieczyszczenia owadów i odchody ptaków prowadzą do zniszczenia wykończeń samochodu, nie tylko lakieru.

Woskowanie samochodu stanowi łatwo odnawialną, przezroczystą barierę między farbą, a brudem i zarysowaniami. Wiele wysokiej jakości wosków i preparatów samochodowych łączy wzbogacające oleje, które uszczelniają powierzchnię z ochronnymi formułami brazylijskiej karnauby lub nowoczesnymi polimerami czy żywicami akrylowymi dla uzyskania wysokiego połysku. Takie same zasady dotyczą właściwego czyszczenia, pielęgnacji i zabezpieczenia samochodowych felg. Na stronie https://detailingstore.pl/42-woski-i-powloki-do-felg znajdziemy szeroki wybór preparatów tego typu. Podczas mycia i zabezpieczania samochodu przed uszkodzeniami mechanicznymi nie można zapominać o felgach, które również niszczą się podczas jazdy i użytkowania.