Kukurydza jest dosyć powszechną uprawą w naszym kraju. Zbiory mogą być bardzo duże, aczkolwiek jednocześnie też kukurydza jest narażona na oddziaływanie różnego rodzaju chwastów, różnego rodzaju szkodników.
Kukurydza to roślina mocno ceniona z uwagi zarówno na swój smak jak również na bogatą zawartość różnego rodzaju minerałów oraz witamin niezbędnych do zachowania dobrego zdrowia. Kukurydza hodowana jest zarówno w celach spożywczych dla człowieka, ale nie tylko. Można także mówić o kukurydzy hodowanej na paszę dla zwierząt czy też z przeznaczeniem na kiszonki.
Zastosowanie jest bardzo szerokie. Kukurydza nie jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o nawodnienie oraz warunki słoneczne, ale na pewno czynnikiem mogącym jej zaszkodzić jest chłód Dlatego też kukurydzy nie należy siać wcześniej niż po 20 kwietnia. Poza tym również na wielkość uzyskiwanych plonów wpływ mogą mieć różnego rodzaju chwasty, które lubują się właśnie w tej roślinie, w jej atakowaniu.
Tych chwastów, z którymi możemy mieć do czynienia w zbiorach kukurydzy, jest dosyć sporo. Można do nich na pewno zaliczyć takie nazwy jak tobołki polne, gwiazdnicę pospolitą, fiołek polny, marunę bezwonną, komosę białą, perz, perz właściwy, chwastnicę jednostronną.
Jak więc widać, w uprawach kukurydzy można zetknąć się z bardzo wieloma różnymi chwastami, które wydatnie psują obraz zbieranych plonów. Oczywiście z tymi wszystkimi chwastami można i należy walczyć i można to skutecznie robić. Jak najbardziej właściwym jest zastosowanie określonego herbicydu, w tym między innymi poleca się środek o nazwie Rincon 25SG. Jeśli chodzi o metody zwalczania chwastów w uprawach kukurydzy, to można tutaj wskazać chociażby na metody doglebowe, metody nalistne lub też zabiegi sekwencyjne w ramach programach herbicydowych. Szczegółowe informacje związane ze skuteczną walką z chwastami dotykającymi uprawy kukurydzy można pozyskać ze strony internetowej herbicydy doglebowe w kukurydzy. Tam trzeba zajrzeć.