Odzież termoaktywna polecana pod odzież roboczą

Odzież robocza nie zawsze może zapewnić maksymalny komfort termiczny. W takim przypadku warto zastosować dodatkową odzież termoaktywną. Jakie są jej najważniejsze zalety?

Odzieżą termoaktywną nazywa się specjalny rozdaj odzieży – spodnie, koszulki, bluzy, bielizna, skarpetki – charakteryzującej się właściwościami termoregulacyjnymi. Włókna zastosowane do wykonania takiej odzieży wspierają cyrkulację powietrza oraz zapobiegają nadmiernemu przegrzaniu się ciała, a przy tym także dają komfort podczas chłodniejszych dni.

Ubrania termoaktywne w pracy

Najczęściej ubrania tego typu kojarzone są z uprawianiem sportów, ale warto zaznaczyć, że sprawdzają się one również bardzo dobrze w takcie innych aktywności, na przykład podczas pracy.

Wielu pracowników wykonuje swoje obowiązki w warunkach, które mogą powodować dyskomfort, na przykład przy niskich temperaturach. Także niektóre stanowiska wymagają intensywnego wysiłku fizycznego. W takim przypadku spodnie termoaktywne, koszulki oraz innego rodzaju ubrania tego typu mogą zagwarantować pełną wygodę.

Odzież tego typu sprawdza się między innymi na poniższych stanowiskach:

  • budowlaniec
  • drogowiec
  • montażysta
  • operator maszyn
  • serwisant
  • rolnik
  • ogrodnik
  • leśnik

Zalety stosowania odzieży termoaktywnej do odzieży roboczej

Dzięki zastosowaniu odzieży termoaktywnej pod odzież roboczą można uzyskać bardzo duży komfort pracy.

Przede wszystkim ubrania termiczne powodują, że skóra może swobodnie oddychać. Oprowadzają nadmiar potu i przeciwdziałają jego nieprzyjemnemu zapachowi, a przy tym powodują, że skóra jest sucha i świeża przez cały czas. Dzięki temu zapobiegają również nadmiernemu przegrzaniu.

Kolejna zaleta tego typu odzieży do większy komfort pracy w niższych temperaturach, na przykład przy pracy na budowie. Wtedy odzież ta może być bardzo dobrym uzupełnieniem odzieży roboczej zimowej – ocieplanej.

Aktualnie odzież termoaktywna jest oferowana również w wielu sklepach BHP, gdzie można kupić ją w różnych wersjach do wyboru.